Quest For The Best 2007
Final Results:
Provided by O2CM

DivisionAgeSkillStyleCompetitor

 
 
Pre-Teen Newcomer Standard (W)
1) 170 Michael Mosin & Ruxandra Culliac - WA
2) 173 Erik Linder & Rickie Taylor - WA
Junior Bronze Standard (WQ)
1) 166 Paul Stovall & Leah Garakanidze - WA
2) 163 Anton Bogdanov & Alina Kuznetsova - WA
Pre-Teen Bronze Standard (WQ)
1) 158 Anthony Krichevsky & Maxine Taylor - WA
2) 156 David Porter & Maria Bessonova - WA
3) 163 Anton Bogdanov & Catherine Akopian - WA
4) 168 Danyo Kurgan & Nicole Garakanidze - WA
5) 170 Michael Mosin & Ruxandra Culliac - WA
Pre-Teen Silver Standard (WTQ)
1) 158 Anthony Krichevsky & Maxine Taylor - WA
2) 156 David Porter & Maria Bessonova - WA
3) 163 Anton Bogdanov & Catherine Akopian - WA
4) 168 Danyo Kurgan & Nicole Garakanidze - WA
Junior Silver Standard (WTQ)
1) 160 Vladimir Stoyanov & Natasha Zrazhevskaya - WA
2) 166 Paul Stovall & Leah Garakanidze - WA
3) 163 Anton Bogdanov & Alina Kuznetsova - WA
Junior Championship Standard (WTVFQ)
1) 154 Dmitriy Vorobiev & Kseniya Sovenko - WA
2) 151 Michael Vorobiev & Sonya Tsekanovsky - WA
Junior Gold Standard (WT_FQ)
1) 160 Vladimir Stoyanov & Natasha Zrazhevskaya - WA
Pre-Teen Newcomer Latin (C)
1) 173 Erik Linder & Rickie Taylor - WA
2) 170 Michael Mosin & Ruxandra Culliac - WA
Junior Bronze Latin (CR)
1) 166 Paul Stovall & Leah Garakanidze - WA
2) 163 Anton Bogdanov & Alina Kuznetsova - WA
Pre-Teen Bronze Latin (CR)
1) 158 Anthony Krichevsky & Maxine Taylor - WA
2) 156 David Porter & Maria Bessonova - WA
3) 168 Danyo Kurgan & Nicole Garakanidze - WA
4) 163 Anton Bogdanov & Catherine Akopian - WA
5) 173 Erik Linder & Rickie Taylor - WA
6) 170 Michael Mosin & Ruxandra Culliac - WA
Pre-Teen Silver Latin (CSR)
1) 158 Anthony Krichevsky & Maxine Taylor - WA
2) 156 David Porter & Maria Bessonova - WA
3) 168 Danyo Kurgan & Nicole Garakanidze - WA
4) 163 Anton Bogdanov & Catherine Akopian - WA
Junior Silver Latin (CSR)
1) 160 Vladimir Stoyanov & Natasha Zrazhevskaya - WA
2) 166 Paul Stovall & Leah Garakanidze - WA
3) 163 Anton Bogdanov & Alina Kuznetsova - WA
Junior Championship Latin (CSRPJ)
1) 154 Dmitriy Vorobiev & Kseniya Sovenko - WA
2) 151 Michael Vorobiev & Sonya Tsekanovsky - WA
Junior Gold Latin (CSR_J)
1) 160 Vladimir Stoyanov & Natasha Zrazhevskaya - WA
Senior I Bronze Standard (WQ)
1) 165 Sidney Pecul & Flora Chung - BC
Adult Newcomer Standard (W)
1) 172 Dale Strand & Galina Lipina - wa
Adult Pre-Champ Standard (WTFQ)
1) 174 Kevin Fahy & Ciara Pytlik - BC
Senior I Gold Standard (WTFQ)
1) 153 Susan E. Philbrick & Paul J. Rood - WA
2) 161 George Pytlik & Wendy Pytlik - BC
Adult Bronze Standard (WQ)
1) 150 Felicity Fields & Steven Sowell - OR
2) 159 Michael James & Yoko Hinoue - WA
3) 165 Sidney Pecul & Flora Chung - BC
4) 172 Dale Strand & Galina Lipina - wa
Adult Gold Standard (WTFQ)
1) 153 Susan E. Philbrick & Paul J. Rood - WA
2) 162 Leo Mcardle & Shawn J. Jarrett - OR
3) 164 Lars Linder & Holly Linder - WA
Senior I Silver Standard (WTQ)
1) 161 George Pytlik & Wendy Pytlik - BC
2) 165 Sidney Pecul & Flora Chung - BC
Senior I Championship Rhythm (CRSBM)
1) 157 Daryl Schmidt & Michele L. Boyer - WA
Adult Silver Standard (WTQ)
1) 162 Leo Mcardle & Shawn J. Jarrett - OR
2) 164 Lars Linder & Holly Linder - WA
3) 150 Felicity Fields & Steven Sowell - OR
4) 165 Sidney Pecul & Flora Chung - BC
Adult Novice Standard (WFQ)
1) 157 Daryl Schmidt & Michele L. Boyer - WA
2) 162 Leo Mcardle & Shawn J. Jarrett - OR
3) 161 George Pytlik & Wendy Pytlik - BC
4) 164 Lars Linder & Holly Linder - WA
5) 150 Felicity Fields & Steven Sowell - OR
6) 165 Sidney Pecul & Flora Chung - BC
Adult Newcomer Latin (C)
Senior I Novice Standard (WFQ)
1) 161 George Pytlik & Wendy Pytlik - BC
2) 153 Susan E. Philbrick & Paul J. Rood - WA
3) 165 Sidney Pecul & Flora Chung - BC
Adult Championship Standard (WTVFQ)
1) 174 Kevin Fahy & Ciara Pytlik - BC
2) 155 John Chittenden & Suzanne Hunter - WA
3) 167 Jonathan Huggett & Carolyn Huggett - BC
Adult Novice Latin (CSR)
1) 161 George Pytlik & Wendy Pytlik - BC
2) 164 Lars Linder & Holly Linder - WA
Adult Bronze Latin (C_R)
1) 172 Dale Strand & Galina Lipina - wa
Senior I Championship Standard (WTVFQ)
1) 171 Michael Wachal & Alannah Sinclaire - WA
2) 155 John Chittenden & Suzanne Hunter - WA
3) 167 Jonathan Huggett & Carolyn Huggett - BC
4) 157 Daryl Schmidt & Michele L. Boyer - WA
Senior I Championship Latin (CSRPJ)
1) 161 George Pytlik & Wendy Pytlik - BC
Adult Gold Latin (CSR_J)
1) 164 Lars Linder & Holly Linder - WA
Adult Championship Smooth (WTFV)
1) 157 Daryl Schmidt & Michele L. Boyer - WA
2) 152 Ken Lai & Stephanie Platte - WA