Northwest DanceSport Championships (NQE) 2012
Final Results:
Provided by O2CM

DivisionAgeSkillStyleCompetitor
This competition is large and displaying the entire list is slow.
Please select from above filters to display some, or all, of the entry list then click OK

 
 
Amateur Junior I Championship Standard (WTVFQ)
1) 177 Nathan Murstein & Polina Dickenson - WA
Amateur Junior II Championship Standard (WTVFQ)
1) 175 Robert McShinsky & Grace Anderson - UT
Amateur Junior I Championship Latin (SCRPJ)
1) 177 Nathan Murstein & Polina Dickenson - WA
2) 167 Erik Linder & Rickie Taylor - WA
Amateur Junior II Championship Latin (SCRPJ)
1) 177 Nathan Murstein & Polina Dickenson - WA
2) 167 Erik Linder & Rickie Taylor - WA
3) 175 Robert McShinsky & Grace Anderson - UT
Amateur Youth Championship Standard (WTVFQ)
1) 209 Misha Vorobiev & Sonya Tsekanovsky - WA
2) 175 Robert McShinsky & Grace Anderson - UT
Formation Team Open Standard (WTVFQ)
1) 205 University of Idaho Ballroom T & Disney Medley
2) 207 USA Dance Seattle Team Dancers & Ratatouille
3) 200 The Ballroom Dance Company Y.E & Adiemus
Amateur Adult Championship Standard (WTVFQ)
1) 208 Dmitriy Vorobiev & Kseniya Sovenko - WA
2) 194 Kyle Spinder & Allie Spinder - UT
3) 209 Misha Vorobiev & Sonya Tsekanovsky - WA
4) 136 Kevin Fahy & Yukie Li - BC
5) 154 Dmitry Ischenko & Sasha Grocott - WA
6) 223 Andrew Miller & Andrea Remenova - BC
----
7) 101 Daniel Au & Kathryn Ng - BC
8) 147 Steven Herrera & Sofie Elliott - WA
8) 171 David Marasigan & Jessica Chang - BC
Amateur Senior I Championship Standard (WTVFQ)
1) 219 Mark Jun Ma & Dior Huang - BC
2) 168 Lars Linder & Holly Linder - WA
3) 185 George Pytlik & Wendy Pytlik - BC
Amateur Adult Championship Smooth (WTFV)
1) 194 Kyle Spinder & Allie Spinder - UT
Amateur Adult Championship Cabaret (#)
1) 126 Samuel Dapore-Schwartz & Renee Dapore-Schwartz - OH
Amateur Senior II Championship Latin (SCRPJ)
1) 185 George Pytlik & Wendy Pytlik - BC
Amateur Youth Championship Latin (SCRPJ)
1) 209 Misha Vorobiev & Sonya Tsekanovsky - WA
2) 175 Robert McShinsky & Grace Anderson - UT
Formation Team Open Latin (S)
2) 198 The Ballroom Dance Company Y. & Tea Party
2) 206 USA Dance Seattle Team Dancers & Ring My Bell
3) 199 The Ballroom Dance Company Y.E & Pump It
Amateur Adult Championship Latin (SCRPJ)
1) 220 Alexey Gavrilov & Natasha Zrazhevskaya - WA
2) 194 Kyle Spinder & Allie Spinder - UT
3) 208 Dmitriy Vorobiev & Kseniya Sovenko - WA
4) 147 Steven Herrera & Sofie Elliott - WA
5) 197 Norbert Teston & Jessica Lindsey - OR
6) 203 Hao-Ping Tseng & Jenny Leung - BC
Amateur Senior III Championship Standard (WTVFQ)
1) 218 Tony Tsang & Annie Tsang - BC
2) 213 Julio Wong & Maria Wong - BC
3) 162 Volodia Lakhovsky & Sonia Lakhovsky - IL
Amateur Senior II Championship Standard (WTVFQ)
1) 219 Mark Jun Ma & Dior Huang - BC
2) 218 Tony Tsang & Annie Tsang - BC