River City Ball 2009
Final Results:
Provided by O2CM

DivisionAgeSkillStyleCompetitor

 
 
Amateur* Youth* Newcomer Rhythm* (C)
1) 140 Brice Todd & Taylor Robinson
Amateur* Junior Newcomer Standard* (W)
1) 127 Scott Nicholson & Samantha Sun - OR
2) 111 Artem Karyukin & Julia Wolf - OR
3) 112 Konstantin Karyukin & Anna Myachina - OR
4) 140 Brice Todd & Taylor Robinson
Amateur* Pre-Teen Bronze* Standard* (WQ)
1) 124 Nathan Murstein & Polina Dickenson - WA
2) 134 Alexander Selchow & Anna Selchow - OR
3) 136 Kyle Sosa & Emilia Wolf - OR
3) 144 Anton Liakhovitch & Xenia Balashova - OR
5) 111 Artem Karyukin & Julia Wolf - OR
6) 112 Konstantin Karyukin & Anna Myachina - OR
7) 139 Anthony Yatskov & Carly Cooney - OR
Amateur* Youth* Bronze* Standard* (WQ)
1) 118 William Mao & Heather Mattole - OR
2) 103 Chad Crader & Antonina Pevzner - OR
3) 132 Cody Scharzenberger & Stormy Scharzenberger - OR
Amateur* Junior Bronze* Standard* (WQ)
1) 107 Eric Hayden & Laura Madison - OR
2) 124 Nathan Murstein & Polina Dickenson - WA
3) 103 Chad Crader & Antonina Pevzner - OR
4) 127 Scott Nicholson & Tabitha Stumpf - OR
5) 134 Alexander Selchow & Anna Selchow - OR
6) 111 Artem Karyukin & Julia Wolf - OR
7) 136 Kyle Sosa & Emilia Wolf - OR
Amateur* Pre-Teen Newcomer Standard* (W)
1) 144 Anton Liakhovitch & Xenia Balashova - OR
2) 123 Eric Mott & Elizabeth Sikora - OR
3) 139 Anthony Yatskov & Carly Cooney - OR
4) 111 Artem Karyukin & Julia Wolf - OR
5) 112 Konstantin Karyukin & Anna Myachina - OR
6) 119 Tristan Mattole & Shinoa Greenfield - WA
Amateur* Pre-Teen Gold* Standard* (WTFQ)
1) 116 Erik Linder & Rickie Taylor - WA
Amateur* Pre-Teen Silver* Standard* (WTF)
1) 134 Alexander Selchow & Anna Selchow - OR
2) 136 Kyle Sosa & Emilia Wolf - OR
Amateur* Youth* Newcomer Smooth* (W)
1) 140 Brice Todd & Taylor Robinson
Amateur* Pre-Teen Newcomer Smooth* (W)
1) 139 Anthony Yatskov & Carly Cooney - OR
2) 123 Eric Mott & Elizabeth Sikora - OR
3) 119 Tristan Mattole & Shinoa Greenfield - WA
Amateur* Junior Gold* Standard* (WTFQ)
1) 116 Erik Linder & Rickie Taylor - WA
Amateur* Junior Silver* Standard* (WTF)
1) 107 Eric Hayden & Laura Madison - OR
2) 103 Chad Crader & Antonina Pevzner - OR
3) 134 Alexander Selchow & Anna Selchow - OR
4) 136 Kyle Sosa & Emilia Wolf - OR
Amateur* Youth* Silver* Standard* (WTF)
1) 118 William Mao & Heather Mattole - OR
2) 132 Cody Scharzenberger & Stormy Scharzenberger - OR
3) 103 Chad Crader & Antonina Pevzner - OR
Amateur* Youth* Newcomer Latin* (C)
1) 140 Brice Todd & Taylor Robinson
Amateur* Pre-Teen Newcomer Latin* (C)
1) 123 Eric Mott & Elizabeth Sikora - OR
2) 139 Anthony Yatskov & Carly Cooney - OR
3) 144 Anton Liakhovitch & Xenia Balashova - OR
4) 111 Artem Karyukin & Julia Wolf - OR
5) 112 Konstantin Karyukin & Anna Myachina - OR
6) 119 Tristan Mattole & Shinoa Greenfield - WA
Amateur* Junior Bronze* Latin* (CR)
1) 124 Nathan Murstein & Polina Dickenson - WA
2) 103 Chad Crader & Antonina Pevzner - OR
3) 134 Alexander Selchow & Anna Selchow - OR
4) 111 Artem Karyukin & Julia Wolf - OR
4) 136 Kyle Sosa & Emilia Wolf - OR
Amateur* Junior Newcomer Rhythm* (C)
1) 140 Brice Todd & Taylor Robinson
Amateur* Pre-Teen Newcomer Rhythm* (C)
1) 123 Eric Mott & Elizabeth Sikora - OR
2) 139 Anthony Yatskov & Carly Cooney - OR
3) 119 Tristan Mattole & Shinoa Greenfield - WA
Amateur* Youth* Bronze* Latin* (CR)
1) 118 William Mao & Heather Mattole - OR
2) 103 Chad Crader & Antonina Pevzner - OR
3) 132 Cody Scharzenberger & Stormy Scharzenberger - OR
Amateur* Pre-Teen Gold* Latin* (SCRJ)
1) 116 Erik Linder & Rickie Taylor - WA
Amateur* Pre-Teen Silver* Latin* (SCR)
1) 134 Alexander Selchow & Anna Selchow - OR
2) 136 Kyle Sosa & Emilia Wolf - OR
Amateur* Junior Newcomer Latin* (C)
1) 127 Scott Nicholson & Samantha Sun - OR
2) 140 Brice Todd & Taylor Robinson
3) 111 Artem Karyukin & Julia Wolf - OR
4) 144 Anton Liakhovitch & Xenia Balashova - OR
5) 112 Konstantin Karyukin & Anna Myachina - OR
Amateur* Junior Gold* Latin* (SCRJ)
1) 116 Erik Linder & Rickie Taylor - WA
Amateur* Junior Silver* Latin* (SCR)
1) 141 Danylo Kurgan & Alexandra Mirza - WA
2) 103 Chad Crader & Antonina Pevzner - OR
3) 134 Alexander Selchow & Anna Selchow - OR
4) 136 Kyle Sosa & Emilia Wolf - OR
Amateur* Pre-Teen Bronze* Latin* (CR)
1) 124 Nathan Murstein & Polina Dickenson - WA
2) 136 Kyle Sosa & Emilia Wolf - OR
3) 134 Alexander Selchow & Anna Selchow - OR
4) 139 Anthony Yatskov & Carly Cooney - OR
5) 144 Anton Liakhovitch & Xenia Balashova - OR
6) 111 Artem Karyukin & Julia Wolf - OR
7) 112 Konstantin Karyukin & Anna Myachina - OR
Amateur* Youth* Silver* Latin* (SCR)
1) 118 William Mao & Heather Mattole - OR
2) 103 Chad Crader & Antonina Pevzner - OR
Amateur* Senior III* Bronze* Standard* (WQ)
1) 101 Peter Chan & Sung Chan - OR
2) 125 Greg Musgrave & Nancy Musgrave - OR
3) 120 Laurens McHenry & Elizabeth Baldner - OR
Amateur* Senior I* Newcomer Standard* (W)
1) 122 Vidar Moen & Cindy Ogden - OR
Amateur* Senior III* Newcomer Standard* (W)
1) 120 Laurens McHenry & Elizabeth Baldner - OR
Amateur* Senior I* Bronze* Standard* (WQ)
1) 122 Vidar Moen & Cindy Ogden - OR
2) 135 Dr. Albert Simpson & Mari S - OR
3) 108 Paul Hill & Anneliese Hill - WA
4) 114 Dave Leland & Pam Leland - OR
Amateur* Senior II* Bronze* Standard* (WQ)
1) 122 Vidar Moen & Cindy Ogden - OR
2) 135 Dr. Albert Simpson & Mari S - OR
3) 125 Greg Musgrave & Nancy Musgrave - OR
4) 101 Peter Chan & Sung Chan - OR
5) 126 Christopher Naze & Roxanne Thomas - OR
6) 108 Paul Hill & Anneliese Hill - WA
----
7) 114 Dave Leland & Pam Leland - OR
8) 120 Laurens McHenry & Elizabeth Baldner - OR
Amateur* Senior I* Silver* Standard* (WTF)
1) 128 Terrance D. Nicholson & Candace M. Nicholson - OR
2) 102 Jory R Christensen & Sally Jongjitiratt - WA
3) 106 Nick Fiduccia & Denise Watkins - OR
4) 109 Bill Hingley & Glenda Hingley - BC
5) 108 Paul Hill & Anneliese Hill - WA
Amateur* Senior II* Newcomer Standard* (W)
1) 122 Vidar Moen & Cindy Ogden - OR
2) 120 Laurens McHenry & Elizabeth Baldner - OR
Amateur* Open Am. Swing (S)
1) 133 Daryl Schmidt & Michele L. Boyer - WA
2) 127 Scott Nicholson & Tabitha Stumpf - OR
3) 123 Eric Mott & Elizabeth Sikora - OR
4) 147 Bobby Ledoux & Jessica Lindsey - Or
5) 139 Anthony Yatskov & Carly Cooney - OR
6) 119 Tristan Mattole & Shinoa Greenfield - WA
Amateur* Adult* Silver* Standard* (WTF)
1) 102 Jory R Christensen & Sally Jongjitiratt - WA
2) 105 James Druzdzel & Leilani Nakagawa - WA
Amateur* Senior II* Silver* Standard* (WTF)
1) 128 Terrance D. Nicholson & Candace M. Nicholson - OR
2) 106 Nick Fiduccia & Denise Watkins - OR
3) 109 Bill Hingley & Glenda Hingley - BC
4) 108 Paul Hill & Anneliese Hill - WA
Amateur* Open Night Club 2-Step (2)
1) 142 Mark Richman & Alla Taborisskaya - OR
2) 133 Daryl Schmidt & Michele L. Boyer - WA
3) 106 Nick Fiduccia & Denise Watkins - OR
4) 139 Anthony Yatskov & Carly Cooney - OR
5) 123 Eric Mott & Elizabeth Sikora - OR
6) 119 Tristan Mattole & Shinoa Greenfield - WA
Amateur* Open West Coast Swing (W)
1) 133 Daryl Schmidt & Michele L. Boyer - WA
Amateur* Senior I* Gold* Standard* (WTFQ)
1) 102 Jory R Christensen & Sally Jongjitiratt - WA
2) 128 Terrance D. Nicholson & Candace M. Nicholson - OR
3) 106 Nick Fiduccia & Denise Watkins - OR
Amateur* Senior I* Championship* Standard* (WTVFQ)
1) 117 Lars Linder & Holly Linder - WA
Amateur* Adult* Gold* Standard* (WTFQ)
1) 102 Jory R Christensen & Sally Jongjitiratt - WA
1) 105 James Druzdzel & Leilani Nakagawa - WA
Amateur* Senior II* Gold* Standard* (WTFQ)
1) 128 Terrance D. Nicholson & Candace M. Nicholson - OR
2) 106 Nick Fiduccia & Denise Watkins - OR
Amateur* Adult* Pre-Champ* Standard* (WTFQ)
1) 130 Miguel Perez & Julia Petewon - OR
2) 117 Lars Linder & Holly Linder - WA
3) 133 Daryl Schmidt & Michele L. Boyer - WA
Formation Team Open Showdance (#)
Amateur* Adult* Championship* Standard* (WTVFQ)
1) 131 Daniel Post & Anna Koshelenko - CA
2) 130 Miguel Perez & Julia Petewon - OR
3) 117 Lars Linder & Holly Linder - WA
Amateur* Adult* Bronze* Latin* (CR)
1) 104 Rick Davis & Alona Patterson - OR
Amateur* Senior I* Bronze* Latin* (CR)
1) 135 Dr. Albert Simpson & Cindy Ogden - OR
2) 114 Dave Leland & Pam Leland - OR
Amateur* Adult* Newcomer Rhythm* (C)
2) 100 Nelio Capuia & Elizabeth Ramos
Amateur* Adult* Newcomer Latin* (C)
1) 147 Bobby Ledoux & Jessica Lindsey - Or
2) 100 Nelio Capuia & Elizabeth Ramos
3) 146 Roger Ledoux & Sarah Surdevant - Or
Amateur* Senior I* Newcomer Latin* (C)
1) 135 Dr. Albert Simpson & Cindy Ogden - OR
2) 108 Paul Hill & Anneliese Hill - WA
Amateur* Senior II* Bronze* Latin* (CR)
1) 125 Greg Musgrave & Nancy Musgrave - OR
1) 135 Dr. Albert Simpson & Cindy Ogden - OR
3) 114 Dave Leland & Pam Leland - OR
Amateur* Open Salsa (S)
1) 100 Nelio Capuia & Josephine Blake
Amateur* Senior II* Newcomer Latin* (C)
1) 135 Dr. Albert Simpson & Cindy Ogden - OR
2) 108 Paul Hill & Anneliese Hill - WA
Amateur* Open Hustle (H)
1) 106 Nick Fiduccia & Denise Watkins - OR
Amateur* Adult* Novice* Latin* (SCR)
1) 142 Mark Richman & Alla Taborisskaya - OR
Amateur* Adult* Silver* Latin* (SCR)
1) 104 Rick Davis & Alona Patterson - OR
2) 105 James Druzdzel & Leilani Nakagawa - WA
Amateur* Senior III* Novice* Smooth* (V)
1) 145 John Kratohvil & Elizabeth Baldner - OR
Amateur* Adult* Championship* Smooth* (WTFV)
1) 133 Daryl Schmidt & Michele L. Boyer - WA
Amateur* Adult* Championship* Latin* (SCRPJ)
1) 130 Miguel Perez & Julia Petewon - OR